CONCORDIA POKONANA

Zatoka Braniewo - Concordia Elbląg 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Dominik Pawłowski (5'), 1:1 Bartłomiej Koczara (67'-k.), 2:1 Kamil Graczyk (71')

Zatoka: Tomasz Ptak. Koczara Bartłomiej,BudnyBartosz,Matelski Przemysław,Jastrzębski Daniel,Kimso Wojciech,Śniegocki Marcin,Ruda Damian,Lewandowski Piotr,Wolak Łukasz,Graczyk Kamil,

Zagrali również: Mastalerz Oskar,Wieliczko Dariusz,Wieliczko Bogdan,Kicmanik Jakub, Woś Tomasz,Mućka Antoni,

Concordia: Kacper Leszczyński – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Paweł Rogoz, Michał Lewandowski, Radosław Bukacki, Adam Skierkowski, Dominik Pawłowski, Sebastian Tomczuk, Adam Duda, Patryk Malanowski.
Zagrali także: Radosław Lenart, Damian Kozak, Dawid Załucki, Paweł Pelc, Mariusz Pelc, Mateusz Konieczka, Marcin Kuczyński.

Zanim coś o meczu to Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Zatoka z prezesem Tomasz Rebell na czele serdecznie dziękuję klubowi Wałsza Pieniężno w szczególności prezesowi Zbigniewowi Żyndul za możliwość rozegrania meczu i skorzystania z obiektu.

Drugi w tym roku mecz na trawiastej nawierzchni mają za sobą piłkarze Zatoki. W sobotę (16 marca), na stadionie w Pieniężnie Zatoka po raz drugi tej zimy spotkała się z Concordią Elbląg, Po dotkliwej lutowej porażce 0:7 na Skrzydlatej, tym razem skutecznie udał się rewanż i pokonaliśmy pomarańczo-czarnych 2-1

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod niemal całkowite dyktando lidera IV ligi, który kontrolował grę i stwarzał sobie groźne sytuacje bramkowe. Pierwsza z nich miała miejsce już w 5 minucie i od razu przyniosła Słonikom prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Dominik Pawłowski, który dostał dokładne podanie od Adama Skierkowskiego i mimo obstawy obrońcy zdołał pokonać Tomasza Ptaka.. Elblążanie w pierwszej części meczu mieli jeszcze przynajmniej pięć dogodnych sytuacji, które powinny zakończyć się bramką. Niestety, albo brakowało skuteczności, albo na posterunku był Ptak,my ograniczyliśmy się do przeszkadzania i próby kontrataku.

W drugiej połowie już wyglądało to dużo lepiej, prowadziliśmy grę stwarzaliśmy sytuację a rywal nie wiele mógł uczynić na nie wiele pozwoliliśmy .W 66 minucie po faulu na Piotrze Lewandowskim sędzia wskazuje na wapno i Bartłomiej Koczara zamienia na bramkę mamy 1-1.A kilka minut później w 71 minucie po rzucie rożnym do bezpańskiej piłki dopadł Kamil Graczyk i sprytnym strzałem umieszcza piłkę w siatce, mamy 2-1,Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie wygrywamy mecz co nas cieszy zaś piłkarze Concordii dostali zimny prysznic co było widać po końcowym gwizdku zdenerwowanie wśród zawodników i sztabu,

Zatoka w sobotę 23 Marca jedzie na ostatni sparing tej zimy do Górowa gdzie podejmiemy GKS Cresovię Górowo Iławeckie.